Dikkat bilgisayarlar yavaşlayacak

Microsoft, kullanıcılarını Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinin güncellemesini indirdikten sonra bilgisayarlarının yavaşlayacağı konusunda uyardı.

Spectre ve Meltdown işlemci açıklarınından dolayı kullanıcıların bilgilerinin sanal korsanlar tarafından çalınabilir olduğu ortaya çıktığıdan beri mücadele için bütün teknoloji şirketleri güvenlik önlemi içeren güncellemeler yayınlıyor. Bu sebeple kullanıcıların cihazlarında güncellemeleri eksiksiz olarak yapmaları gerekmektedir.

Microsoft, yayınladığı güncellemeden sonra Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 kullanıcılarının bilgisayarlarının yavaşladığını doğruladı ve kullanıcılarını uyardı. Windows şefi Terry Myerson, “Tüm bu güvenlik önlemlerinin olumsuz etkisi bilgisayarların sunucusunun performansının düşmesi.” dedi.

Microsoft’un araştırması, yeni bilgisayar kullanıcılarının performansın düşmesinden etkilenmeyeceği fakat eski cihazlarda farkedileceği yönünde. Microsoft, müşterilerinin cihazları için en iyi kararı vermesi amacıyla olabildiğince şeffaf olmaya çalıştığını söylüyor ve konuyla ilgili bütün bilgileri yayınlıyor.

Ne olursa olsun Spectre ve Meltdown açıklarından korunmak için her cihazda en son güncellemeyi yapmanın önemi vurgulanıyor.

Posted in Makaleler and tagged , , , , , , , , .

Bir cevap yazın