E-Devlet soy bilgisi sorgulama askıya mı alındı? E-devlet giriş

E-Devlet soy bilgisi sorgulama askıya mı alındı? E-devlet giriş…
E-Devlet soy bilgisi sorgulama uygulamasının hizmete açılmasıyla herkes e-Devlet sistemine akın etti. Milyonlarca vatandaş e-Devlet sistemine giriş yaparak 1800’lü yıllara kadar alt-üst soy bilgisine ulaşmaya çalıştı. Yoğunluk nedeniyle sistemde sorunlar yaşandı, uygulama askıya alındı.
E-devlet kilitlendi. Yeni uygulamaya konulan soy ağacı bilgisi sorgulama uygulaması vatandaşların e-devlet sistemine giriş yaparak sistemin yoğunlaşmasına neden oldu. Bazı vatandaşlar alt-üst soy ağacı bilgisini sorgulayabilirken bazıları ise hata kodu ile karşılaşıyor. Sistemde yaşanan yoğunluk nedeniyle sorgulamalar yavaş yapılıyordu.
E-DEVLET SOY BİLGİSİ SORGULAMA ASKIYA ALINDI!
Birçok bürokratik işlemi kamu kurumlarına gitmeden yapabilme imkanı sağlayan e-Devlet soyağacı sorgulama hizmetiyle de dikkatleri üstüne çekti. Dün hizmete açılan bölüm, yoğun ilgi gördü ve e-Devlet’in geneline erişimde sorunlar yaşanmasına sebep oldu.
Akşam saatlerinde düzelen e-Devlet, bugün sabah saatlerinde söz konusu hizmeti askıya aldı. Hizmete ulaşmaya çalışanların karşısına “Yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktadır” uyarısı çıkıyor.
E-DEVLET GİRİŞ NASIL YAPILIR?
E-devlet sistemine giriş yapmak için e-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifresi PTT’den alınmakla birlikte şifresi olmayan vatandaşlar ‘internet bankacılığı’ bilgileri ile de e-devlet sistemine giriş yapabilmektedir.
E-DEVLET SOY BİLGİSİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?
Soyağacını öğrenmek isteyenlerin, e-devlet sitesindeki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açması gerekiyor. Buradaki ekrandan Alt Üst Soy Listesi açılabiliyor. Bu ekrandan ayrıca belge görüntülenmesi de sağlanabiliyor.
Posted in Makaleler and tagged , , , , , , , , , , , , , , .

Bir cevap yazın